menu
person

4:13 PM
УЧЕНІ ВИЗНАЧИЛИ СТРАШНІ ХВОРОБИ, ЯКІ ВИКЛИКАЮТЬ ЕЛЕКТРОННІ СИГАРЕТИ

Вчені дослідили вплив електронних сигарет на організм і виявили, що вони можуть викликати пошкодження кровоносних судин, легень, серця і головного мозку. 

Вчені з Медичного центру Майнцського університету під керівництвом професора Томаса Мюнцеля провели дослідження впливу електронних сигарет на організм людини. 

Вони виявили, що навіть після нетривалого користування ними може виникнути ендотеліальна дисфункція - порушення нормальної функції ендотелію, що є причиною багатьох серцево-судинних захворювань. Також у власника такої "здорової альтернативи" може виникнути окислювальний стрес кровоносних судин серцево-судинної системи, головного мозку і легень. 

Професор Мюнцель із групою вчених провели дослідження із впливу парів електронних сигарет на судинну функцію у 20 курців. Вони перевірили, як змінюється кровотік в плечовій артерії вейперів до і після куріння, та наскільки жорсткішою стає сама артерія. Навіть після одного епізоду вейпінгу в учасників експерименту зростала напруженість артерій, збільшувалася частота серцевих скорочень, а ендотелій припиняв нормально працювати. 

Дослідники також піддали дії вейпа 151 мишу. Вони вдихали пару по 20 хвилин шість разів на день впродовж одного, трьох або п'яти днів. 

"Ми виділили фермент NOX-2, який опосередковує всі дії електронних сигарет на мозок і серцево-судинну систему, і виявили, що токсичний хімічний продукт під назвою акролеїн, який виробляється, коли рідина в електронних сигаретах випаровується та активує шкідливу дію NOX-2", - зазначили дослідники.

Вчені додали, що електронні сигарети здатні викликати звуження кровоносних судин та кисневий стрес клітин.

Результати досліджень показали, що електронні сигарети не є здоровою альтернативою традиційним сигаретам. Крім того, досі немає даних щодо побічного ефекту вейпів. 

Категорія: Блог | Переглядів: 241 | Додав: Ivan|Скарга на матеріал | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar